Periyodik Kontrol-Topraklama Ölçümü
trende
trende

Jenaratör Periyodik Kontrol

22.06.2021
220
Jenaratör Periyodik Kontrol

Elektrik kesintisi yaşanıldığı takdirde devreye giren sistem jenaratör olarak adlandırılır. Jeneratör ortamda belirli bir süre elektrik sağlayan oldukça önemli bir sistemdir.

Jenarator Hakkında

Jeneratör günümüzde genel olarak çeşitli işletmelerde kullanılır. Bunlar büyük fabrikalar, işletmeler ya da büyük tesislerdir. Bu tarz tesislerde üretimin devam etmesi ve halen durmaması için yer edinir. Bunlar haricinde farklı veri merkezlerinde de jeneratör kullanımı günümüzde mevcut bir şekilde bulunur.

Jeneratör herhangi bir işletmenin ya da mekanın enerjisiz kaldığı durumda gerekli olan enerji gereksinimini karşılar. Jeneratörlerin periyodik kontrollerinin yapılması jeneratörün ömrünü uzatan bir işlemdir.Aynı zamanda çalışma verimliliğinin artması için de jeneratör periyodik kontrol gerekir. Bu kontroller jeneratörün içeriğindeki yağ seviyesikontrolü, akü şarj kontrolleri ve soğuk su seviyesi için yapılmalıdır. Aksi takdirde herhangi bir tesiste ya da büyük işletmelerde elektrik kesintisi yaşandığı takdirde jeneratör istenilen düzeyde devreye girmez. Bu da işletmenin üretiminin uzunca bir süre durmasını sağlayabilir. 

Jeneratör Periyodik Kontrol Süresi Ne Kadardır?

Jeneratör periyodik kontrol süresi genel olarak 1 yıldır.Fakat sistemde yaşanabilecek herhangi bir risk durumuna göre bu süreç daha da kısaltılabilir.Jeneratör periyodik kontrol süresi kanunlar tarafından belirtilir.Fakat firma bu süreci takip ettiği takdirde herhangi bir risk ortaya çıkmadan kontroller gerçekleşir. 

Makeltek.com, Jeneratör periyodik kontrol sürecinde ölçümler ve sistemdeki iş kazalarının azaltılması ve önlenmesi ya da herhangi bir alanda maddi ve manevi açıdan kayıp yaşanmaması adına donanımlı bir şekilde gerçekleşir. Firmamız bünyesinde hizmet gösteren elektrik mühendisleri, jeneratör periyodik kontrolün de derinlemesine bir bakım gerçekleştirir. 

Jeneratör Periyodik Kontrolü Kimler Tarafından Yapılabilir?

Jeneratör periyodik kontrol işlemi bu konu ile ilgilenen üretici firmalar tarafından yapılmaktadır. Jeneratörün uzunca bir süre daha verimli ve istenilen düzeyde daha sağlıklı çalışabilmesi adına Makaltek.com üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Makeltek firmamız, jeneratörlerinizin periyodik kontrollerinde ya da jeneratörü uzunca bir süre beklentileri karşılayan bir şekilde çalışma gösterilebilmesi adınabulunur. Buradaki su kontrolleri ya da jeneratörün ömrünün uzatılması için yapılan çalışmalar müşteri memnuniyeti doğrultusunda sağlanır. Makaltek.com sitesinin müşterilerine verdiği hizmetlerle ilgili detaylı bilgiyi, iletişime geçerek edinebilirsiniz. 

Whatsapp
Cüneyt Bey
Cüneyt Bey
Merhaba Ben Cüneyt
Size nasıl yardımcı olabilirim?