Periyodik Kontrol-Topraklama Ölçümü
trende
trende

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Misyonumuz

İş Sağlığı Ve Güvenliği Alanın'da İşyerlerin'de Her Yıl Yapılması Gereken Periyodik Muayeneleri, İlgili Standartlara Uygunluğunu Denetleyip , Konusunda Uzman Mühendislerle Ölçüm Ve Gözlemler Yaparak Müşterilere Raporlarını Sunmak.

Vizyonumuz

Ülkemizde Sektörümüzle Alakalı İş Kazaları , Çarpılmalar ve Patlamaları En Aza İndirmek, Güvenli Çalışma Ortamları Sağlayarak Gelecek Nesillere Daha Örnek Olacak Çalışmalar Sürdürerek Uluslar Arası Toplumda Türkiye'nin Bu Konuda En Az Riskli Ülke Olmasını Sağlamak.

Ölçüm Yapılacak Her Parametrenin Standartta  Belirlenen Şartları Sağladığını  Kontrol Edilmek İçin ,Yapılacak Parametrenin İlgili Standart Ve Yönetmeliklerde İstemiş Olduğu Ölçüm Periyodlarıyla Ölçümler Gerçekleştirilir.

Makeltek Muayene Olarak Kendi Bünyemizde İş Ekipmanları Yönetmeliğinde İstenilen Tüm Ölçümleri Konusunda Uzman Mühendislerimizce İlgili Standart Ve Yönetmelikler Doğrultusunda  Yapabiliyoruz

Basınçlı Kap Periyodik Kontrolleri , Kaldırım Araçları Periyodik Kontrolleri ,Topraklama Ölçümü , Elektrik Tesisat Uygunluk Belgesi ,Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrolleri ,Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolleri, Makine Ve Tezgah Periyodik Kontrolleri Tüm tesis ve işletmelerde , 25.04.2013 tarih ve 28628 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kapsamında zorunlu hale getirilmiştir.

Ayrıca İşyeriniz’de Oluşması Muhtemel Risklerin Önüne Geçebilmek Adına Yapılması Gerekmektedir

 • Yasal Zorunluk Yerine Getirilmiş Olur
 • Basınçlı Kapların Normal Çalışma Koşullarında Patlama Riskini Ortadan Kaldırır
 • Kaldırım Araçlarının Normal Çalışma Koşullarında Oluşabilecek Kazaları Ortadan Kaldırır
 • Makinelerin İnsanları Çarpmamasını Sağlar
 • Elektrik Yangınlarına Karşı Önlem Alınmış Olur
 • Uluslar Arası İhracatta  Avantaj Sağlar
 • Yurt İçi Belgelendirmelerde  Avantaj Sağlar
 • Ölçümleri Yaptırmadığınızdan Dolayı Ceza İle Karşılaşabilirsiniz
 • Oluşabilecek Elektrik Kaçaklarından Dolayı  Çalışanlarınızı Hayatına Mal Olabilirsiniz
 • Oluşabilecek Basınçlı Kap Patlamalarından Dolayı Felaketlere Yol Açabilirsiniz
 • Uluslar Arası İş Yaparken İstekleri Belgerde Eksikleriniz Olur
 • Can Ve Mal Kayıpları Ulaşabilir

Alanında Uzman Makine , Elektrik ve  Mekatronik Mühendislerimizle Gerekli Standart Eğitimlerini Tamamlamış İlgili Olduklara Odalara Kayıtlı İlgili Odalardan Gerekli Yetki Belgelerini Almış Mühendislerimiz Tarafından Yapılmaktadır.

kompresör

Basınç altında çalışan ve özellikle sanayi iş kolların da yoğun olarak kullanılan Basınçlı Kap, Ekipman ve Tesisatları işyerlerindeki iş güvenliği açısından yüksek riskli makine ve ekipmanların arasında sayılmaktadır. İç basıncı 0,5 bardan büyük olan kap ve ekipmanlara basınçlı kap denir.

vinç

Herhangi bir yükü bulunduğu yerden kaldırma, taşıma ve istifleme yöntemini kullanarak yer değiştiren araçlara kaldırma ekipmanları denir. İşletme içerisinde günlük işlerimizi kolaylaştıran bu araçlar zaman, maliyet ve personel kapasitesi bakımından oldukça artı avantajlar sağlarlar. Ancak yük taşıma işlerinde kaza riski büyüktür ve ayrıca kaza sırasında oluşabilecek zararlar yüksek boyutlarda olmaktadır.

top

Elektrik akımının oluşması, iki nokta arasında bir potansiyel farkının olmasına bağlıdır. Elektrik kazalarında, faz iletkeninin bir diğer iletken yüzeyle teması, hata akımının oluşmasına neden olur. Bu hata akımı, kısa devre gücüne bağlı olarak ölümlere, yaralanmalara ve beraberinde büyük maddi hasarlara yol açabilir. Topraklama, bu gibi bir durumda maruz kalınan temas gerilimini düzenleyerek oluşacak hata akımını sınırlayacaktır

Whatsapp
Cüneyt Bey
Cüneyt Bey
Merhaba Ben Cüneyt
Size nasıl yardımcı olabilirim?