Periyodik Kontrol-Topraklama Ölçümü
trende
trende

Mobil Kaldırma Araçları Kullanım Alanları

10.06.2021
139
Mobil Kaldırma Araçları Kullanım Alanları

Mobil kaldırma araçları kullanım alanlarına göre güç seviyesi değişiklik göstermekte olan hareketli platformlardır. Yük kaldırma, istifleme ve depolama işlemlerinde kullanılan mobil araçların, imalat, bakım, onarım ve kullanım işlemlerinde mühendislerle çalışılarak, kısa mesafe taşıma alanlarındaki insan gücünün yetmediği yüklenme durumlarına karşı güvenli çalışma performansının sağlanması amaçlanmaktadır.

Mobil Kaldırma Araçları Nelerdir?

Mobil kaldırma araçları, özellikle endüstri, sanayi, inşaat ve depolama alanlarında ihtiyaç duyulan küçük güçlü araçlardır. Kaldırma araçları, insan gücünün yetmediği ağırlıkları ve insanların ulaşamayacağı yükseklikleri aşarak işlerin kolaylaşmasında etkili olan araçlar olarak kullanıma daima hazır olurlar. Kaldırma, yükleme ve yüksek ulaşım alanlarına erişim kolaylığı için idealdir.

  • Kaldırma sistemleri olarak vinç ve forklift araçlarının kullanılması uygun görülmektedir.
  • Asansörlü sistemlerle, yüksek alanlara çıkma ve indirme işlemleri yapılmaktadır.
  • Mobil araçlar, kaldırma ve yükseklik kapasitesi değişmekte olan araçlardır.
  • İş kolaylaştırıcı, güvenli kullanım gerektiren ve periyodik bakımı gerçekleştirilerek kullanımda sizi yarı yolda bırakmayacak iş arkadaşları olacaktır.
  • Mobil araç kullanımında, profesyonel yaklaşımlar önemlidir.

Mobil Kaldırma Araçlar Periyosdik Bakım

Periyodik bakımlarla, araçların tehlike durumlarına karşı önlem almak ve sizi yarı yolda bırakmayacak materyallerini tespit etmek gerekmektedir. Yüksek alanlara ulaşımlarda asansörlü sistemlerin acil durumlara karşı iş güvenliği ve sağlığına yönelik yönetmeliğe uygunluk sağlaması gerekmektedir.

Mobil kaldırma araçlarındaki güvenlik kapsamında, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunlarda yerini almıştır. Araçların bakımının gerçekleştirilmesi ve risk durumunun en aza indirilmesi gerekmektedir. Araç bakımının en az 1 yılda yapılması ve güvenli kullanım materyallerin analiz edilerek raporlanması da önemlidir. Güç, sabitlik ve kaldırma kuvvetiyle de kullanımının profesyonel kişiler tarafından yapılması sağlanmalıdır.

Mobil Kaldırma Araçlar Makeltek Uzmanlığı

Mobil araçlarda Makeltek, makine ve elektrik mühendisleriyle birlikte çalışarak, maliyetten ve personel kullanımından sizi tasarrufa götürecek bu sistemleri profesyonel bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Mobil araçların artıları ve eksilerinin test edilerek raporlanması, periyodik bakım sonrası onarımlarının gerçekleştirilerek, iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliğine uygunluk taşıdığının analiz edilmesi için büyük bir mühendis personelle ve ekipmanla birlikte çalışarak size destek olacaktır.

Whatsapp
Cüneyt Bey
Cüneyt Bey
Merhaba Ben Cüneyt
Size nasıl yardımcı olabilirim?